Cuma, Nisan 12, 2024

Arabadan Sigara Kokusu Nasıl Gider

-

Reklamlar

Arabada sigara içenlerin en çok merak ettiği konulardan biri arabadaki sigara kokusunun nasıl giderilir? Konusudur. Arabanızdaki sigara kokusundan kurtulmak istiyorsanız en basit yol profesyonel bir buharlı temizlik hizmeti almaktır. Ancak bu biraz pahalı olabilir. Kendiniz temizlemek isterseniz minimum maliyetle kısa sürede bu işi yapabilirsiniz. Üstelik çok basit yöntemlerle yorulmadan yapmak mümkündür. Yapmanız gereken ilk şey sigarayı bırakmak yâda sigaraya ait emareleri yok etmektir. Yıllardır kullandığınız herhangi bir şey veya arabanızdaki küllük olabilir.

Sigara Kokusu
Sigara Kokusu

Sigara Kokusunu Arabadan Çıkarmanın Pratik Yolları

Arabanızdan sizi rahatsız eden sigara kokusundan kurtulmak için aşağıda size 9 pratik öneri sunduk.

Araçta Sigara Kokusu
Araçta Sigara Kokusu

1-Aracın Havalandırılması Sigara Kokusunun Giderilmesini Sağlar

Aracın havalandırılması kötü hava ile temiz havanın difüzyon kanununa göre dengelenmesini sağlar. Bu havalandırma sayesinde arabanın içindeki hava değişir ve koku azalır. Araç havalandırması kesin ve erken bir çözüm sağlamaz. Bu işlemi defalarca tekrarlamak sadece sonuç verecektir. Ancak tüm yöntemleri bir arada kullanarak net sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Reklamlar

2-Döşemenin Sökülmesi Ve Temizlenmesi Arabadaki Sigara Kokusunu Giderir

Oto koltuk kılıflarınız çıkarılabilir ise, çıkarıp yıkayabilirsiniz ve başlayabilirsiniz. Bundan sonra varsa araba paspasları, kapı pervazları, tavan döşemeleri gibi parçaları çıkarabilir ve kapsamlı bir temizliğe başlayabilirsiniz. Bunun için, araba için özel olarak tasarlanmış bir şampuan veya çok amaçlı bir temizleyici kullanabilirsiniz. Detaylı bir temizlik araçta sigara kokusunu yok etmek için ideal yöntemdir

3-İç Mekânın Yıkanması Arabadaki Sigara Kokusunu Giderir

Tüm pası ve kiri temizledikten sonra, çok amaçlı bir temizleyici ile aracınızın her yerini temizlemeye başlayabilirsiniz. Bu ürünlere erişim kolay ve ucuzdur. Bir yüzey temizleyici kullanarak aracınızın ön konsol, kapılar, orta konsol gibi ulaşılması zor noktalarını temizleyebilirsiniz. Ayrıca emniyet kemerini tamamen çıkarmalı ve temizlemelisiniz. Arabanın en uç noktalarını ve görünmeyen yerlerini temizleyerek araçta sigara kokusunu gidermek mümkünüdür.

Arabadan Sigara Kokusu Nasıl Giderilir ?

4-Arabadaki Sigara Kokusunu Gidermek İçin Kabartma Tozu Kullanabilirsiniz

Kabartma tozu anti bakteriyel bir malzemedir ve koku moleküllerini de emer. Bu nedenle arabanızın ulaşamadığınız kısımlarına kabartma tozu döküp bir gece bekletip ertesi gün elektrikli süpürgeyle temizleyebilirsiniz. Araçta Sigara kokusunda etkili yöntem Kabartma tozudur. Kullanınca aradaki farkı göreceksiniz.

5-Arabadaki Sigara Kokusunu Gidermek İçin Hava Filtresini Temizleyin

Aracınızda takılı bir hava filtresi var. Bu filtreler kokuların dışarıdan gelmesini engeller. Ancak bir süre sonra filtreler tıkanabilir. Aynı şey tütün için de geçerlidir. Filtre kokulara ve tütün parçacıklarına maruz kalabilir. Bu nedenle, bir değişiklik uygun olacaktır. Ayrıca bu filtrenin değiştirilmesi basit bir işlemdir. Birkaç vidayı çıkardıktan sonra, kontrol panelini çıkarın ve eski filtreyi yenisiyle değiştirin; bu sadece birkaç dakika sürecektir. Araçta Sigara kokusunu son vermek için filtreleri detaylı bir şekilde temizleyin

Reklamlar

6-Arabadaki Sigara Kokusunu Gidermek İçin Koku Pompaları Kullanın

Araca özel koku pompaları mevcuttur. Çok uygun bir maliyetle ulaşmak mümkündür. Ayrıca bu parfümlerin organik aromasını da bulabilirsiniz. Özellikle tek kullanımlık koku bombaları çok etkilidir. Aracınızın havasını özel kokular ile değiştirebilirsiniz. Kokular araçlara ayrı bir ortam katmaktadır.  Hazır koku bombasını talimatlara göre arabaya koyar ve 12 saat boyunca camları kapatarak arabada tutarsanız farkı hissedeceksiniz.

7-Arabadaki Sigara Kokusunu Gidermek İçin Araç Kokusu Alın

Hemen hemen her mağazada, otomobiller için özel olarak üretilmiş iç mekân kokularını bulabilirsiniz.  Bu kokular uzun süre kalıcıdır ve arabanızda sonsuza kadar kalabilir. Dikiz aynasına ya da ön konsola asarak araç kokusu ile aracın havasını değiştirebilirsiniz

8-Arabadaki Sigara Kokusunu Gidermek İçin Süpürge İle Temizlik Yapın

Paspas ve minderi iyice temizlemek için elektrikli süpürge kullanın. Bu, aracın zemininden ve koltuklarından katran ve kül kokulu parçacıkları temizler. Ayrıca gösterge panellerini, havalandırma deliklerini ve diğer yerleri tahliye edebilirsiniz.

9-Arabadaki Sigara Kokusunu Gidermek İçin Cam Temizleyiciler Kullanın

Yarı saydam oluşumu nedeniyle pencerelerde sigara dumanı gibi zararlı kokular da kalabilir. Ayrıca ön panellerde, direksiyonlarda, orta konsollarda, kapı panellerinde vb. cam temizleyicileri de kullanabilirsiniz, ancak önce temizleyicinin bu tür kullanımı destekleyip desteklemediğini kontrol edin. 

Pratik Bilgiler

Reklamlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

FOLLOW US

0BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
spot_img

Related Stories